wtorek, 18 stycznia 2011

Na koniec kolczykowe szaleństwo

Na zakończenie kilka zdjęć ludzi, dla których piercing jest naprawdę nałogiem...



Podsumowując: Wszystko jest dla ludzi i z umiarem wygląda efektownie, ale z kolczykowaniem, jak z każdym nałogiem należy szczególnie uważać :) Dziękuję Wam za komentarze i uwagę ;) 

Miejsca intymne

Piercing różnych części ciała już od dawna budził wiele kontrowersji. Jednak przekłuwanie części intymnych dla sporej części ludzi jest czymś niewyobrażalnym. Inni zaś uważają to za znakomitą "ozdobę", ale także i afrodyzjak, który przydaje się im w życiu erotycznym. Jeśli chodzi o piercing intymny u kobiet to najprostszą i najmniej wymagająca formą jest przekłucie łechtaczki. Oczywiście jeśli są one wystarczająco duże, by kolczyk mógł być zamocowany.








Prince Albert, Ampallang, Dydoe... Takie nazwy kojarzą się nam z imionami arystokratów albo nazwami egzotycznych chorób. Tymczasem są to nazwy oznaczające męski piercing intymny i jego różne odmiany.







No... Mi to się nie podoba ;p ale, co kto lubi... 

Inne ciekawe miejsca

Ruda prosiła mnie abym zamieściła piercing pewnej jakże interesującej ciała ;) a więc: spełniam marzenia!


Kobiece piersi są dla wielu mężczyzn jedną z najbardziej pociągających części ciała. I nie ma się co dziwić, te piękne, zadbane, jędrne wyglądają po prostu wspaniale. Nie o wielkości tu mowa, bo to żaden wykładnik piękna, bardziej liczy się ich jędrność, jednak, aby takimi były muszą jednak być...

Jedne z historycznych zapisów mówią o tym, że to mężczyźni kolczykowali sobie sutki. Byli nimi rzymscy centurioni, którzy zakładali na piersi skórzane napierśniki z kołami, do których przyczepiali peleryny.
Na pojawienie się kolczyków w piersiach kobiet miały wpływ stroje odsłaniające tę część sylwetki, skoro bowiem piersi były pokazywane, należało je ozdobić a dogodnym sposobem na to było umieszczenie w sutku kolczyka często zdobionego diamentem. W XIV wieku pojawiły się suknie z głębokim wycięciem sięgającym do pępka, dlatego o odsłonięty dekolt zaczęto szczególnie dbać pudrując piersi, w konsekwencji ozdabiać kolczykami.



Któraś dziewczyna się odważy na taki krok? A Wam chłopaki jak to się podoba? ;> Jestem barrrdzo ciekawa ;)

poniedziałek, 17 stycznia 2011

Nieudane przekłucia

Notka dla ludzi o mocnych nerwach, zdjęcia które umieszczę nie wywołują pozytywnych emocji, a wręcz przeciwnie... To tak ku przestrodze dla innych, lepiej nie ryzykować przekłuwania swojego ciała w nieprofesjonalnych salonach czy z pomocą koleżanki, bo można tego gorzko żałować... Kto nie chce niech zamknie oczy ;)


What causes bad piercing. Not for sensitive souls! (47 pics)
What causes bad piercing. Not for sensitive souls! (47 pics)
What causes bad piercing. Not for sensitive souls! (47 pics)
What causes bad piercing. Not for sensitive souls! (47 pics)



Przepraszam za te foty, mi osobiście robi się niedobrze...

Kolczyk w pępku

Moim zdaniem ciekawa ozdoba ciała :)


SPOSÓB PRZEKŁUWANIA: Standardowe przekłucie pępka wykonuje się u jego góry, chwytając do przekłucia fałd skóry, tak, aby dolna, duża kulka kolczyka znalazła się w środku pępka. Możliwe jest wykonanie przekłucia również po bokach, lub na dole. Dla zainteresowanych sposób przekłuwania można zobaczyć na stronie Studia Dereniowa. Słownie? Więc:

1. Po zdezynfekowaniu miejsca przekłucia i odmierzenia odległości w jakiej ma być zrobiony kolec, kładziesz się na leżance ;)
2. Piercemen chwyta „szczypcami” fałdę skóry
3. Igła zostaje wbita w środek szczypiec
4. Kolec zostaje włożony ( W przypadku kółka- kolczyk zostaje zaciśnięty na kuleczce/ w przypadku Navel Banana ( wygiętego pręta) kolczyk zostaje zakręcony)
5. Na kolec zostaje nałożony opatrunek który można zdjąć po 8-12 godzinach, zdarza się, że czas na jaki zostaje założony opatrunek ustala piercemen ;)


CZAS GOJENIA:
 Czas gojenia jest sprawą, jak zresztą w przypadku każdego kolczyka, bardzo indywidualną- zależy przede wszystkim od warunków, w jakim rana będzie się goić, czyli od właściwej higieny i pielęgnacji. Przeciętnie kolec w pępku goi się od 4-6 miesięcy, zdarzają się jednak wypadki, że czas gojenia sięga nawet roku. Najczęściej jest to jednak wynik używania złej biżuterii ( z niklu, złota, srebra, lub nieczystego tytanu, bądź stali chirurgicznej), lub też właśnie nieprawidłowej pielęgnacji.


PIELĘGNACJA: Pępek jest takim miejscem w naszym ciele, gdzie zazwyczaj gromadzi się brud ;), dlatego szczególnie ważna jest pielęgnacja świeżo przekłutego miejsca. Zaniedbanie jej może prowadzić do zakażenia, bądź też np. grzybicy. Najważniejszymi czynnikami sprzyjającymi szybkiemu wygojeniu się pępka są przede wszystkim – higiena, dieta, stała waga i odpowiednie ubrania. Przez pierwsze kilka dni pępek przeważnie wygląda w miarę normalnie- tzn., nie zauważa się zaczerwienienia i innych dolegliwości wynikających z faktu przekłucia. Jednak dopiero po tych paru dniach rana zaczyna się naprawdę goić ;) Wtedy to może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie- które jest rzeczą zupełnie normalną. Z pępka może wyciekać również białawy płyn- czyli innymi słowy martwe komórki, które usuwa nasze ciało, dążąc tym samym do zabliźnienia rany :). W 6-8 tygodniu po przekłuciu zaczerwienienie powinno być już minimalne.
Aby pępek goił się w pełni prawidłowo należy:

1. Dwa razy dziennie myć miejsce przekłucia wacikiem nasączonym mydłem antybakteryjnym np. Provon w letniej, a nawet chłodnawej wodzie
2. Po umyciu pępka, górną dziurkę przekłucia przemywamy solą fizjologiczną, tak, aby przeszła ona przez całą ranę i wypłynęła dolną stroną. Podczas tej czynności delikatnie poruszamy kolcem, aby usunąć wszelkie możliwe wydzieliny, które być może w ranie jeszcze się znajdują. Następnie wycieramy miejsce przekłucia bardzo delikatnie jednorazowym ręcznikiem, lub płatkiem kosmetycznym(te szczególnie polecam osobom o wrażliwej skórze)
3. Pępek starannie smarujemy, dwa razy dziennie maściami Tribiotic, lub Neomycyna( ta druga niestety jest tylko na receptę ;() pamiętając, żeby do ich nakładania używać jedynie pałeczek- takich jak do czyszczenia uszu.
4. Przed jakimkolwiek dotknięciem pępka należy umyć wcześniej ręce mydłem anty-bakteryjnym np. Provon ;)
5. Kolec smarujemy do czasu dopóki nie zniknie ZUPEŁNIE zaczerwienienie wokół niego. Zaniedbanie tej pielęgnacji może prowadzić do infekcji!


ABY ZAPOBIEC INFEKCJI: Jeżeli zaczerwienie wokół pępka utrzymuje się szczególnie długo – powyżej 6-8 tygodni po przekłuciu powinno być już bardzo niewielkie,- a ponadto zauważasz, że z pępka wycieka żółta lub zielona substancja, natychmiast udaj się do lekarza! Te same działanie podejmij w wypadku jakiejkolwiek wysypki, lub bąbli! 
Aby zapobiec takiemu rozwojowi wypadków:

1. Dbaj o siebie!- Wbrew pozorom to bardzo ważne- prawidłowa dieta bogata w witaminy, dobry stan zdrowia, prawidłowa waga- to wszystko ma znaczący wpływ na proces gojenia
2. Przestrzegaj bezwzględnie zasad higieny i pielęgnacji
3. Nie baw się i nie dotykaj kolca brudnymi rękami, najlepiej zostaw go w spokoju na cały okres gojenia- wykluczając oczywiście higienę, kiedy dotknąć go musisz ;)
4. Podczas całego okresu gojenia nie zażywaj kąpieli w publicznych kąpieliskach- basen, jezioro, morze
5. Ponadto przez cały okres gojenia nie wolno chodzić do solarium i do sauny.
6. W wypadku gdy dużo ćwiczysz, po każdy wysiłku fizycznym czyść miejsce rany- pot działa na przekłute miejsce jak kwas ;)
7. Jeżeli przekułeś sobie pępek latem jak najczęściej wystawiaj go na słońce, które wspomoże produkcję witaminy D w organizmie- ta z kolei przyspieszy proces gojenia ;)
8. Jeżeli chcesz zobaczyć swój kolczyk nie podnoś go do góry, ponieważ podrażnisz ranę. Równie dobrym sposobem na jego obejrzenie, będzie zerknięcie do lustra ;)
9. W żadnym wypadku nie używaj ŻADNYCH alkoholi do pielęgnacji rany- również wody utlenionej- substancje te (alkohole) zniszczą regenerującą się tkankę skórną, a woda utleniona nadmiernie „rozpaprze” ranę ;)
10. Nie zmieniaj kolczyka aż do czasu całkowitego zagojenia się rany. Po wygojeniu używaj lekkich kolczyków, które nie obciążą, dopiero, co wygojonego pępka.

WSKAZÓWKI DLA PRZYSZŁYCH MAM ;) –Kolczyk w pępku można zwykle nosić do 6 miesiąca ciąży. Po tym okresie, przy następującym stadium rozszerzenia skórnego należy kolczyk wyjąć, zamienić na większy/dłuższy lub tez zamienić na najbardziej polecany w tym stanie - silikon chirurgiczny. Silikon nie będzie przeszkadzał i utrzyma miejsce przekłucia otwarte do końca ciąży, kiedy to będzie można włożyć normalny kolczyk ;)

A oto przykłady przekłuć pępka:

STANDARD NAVEL


NAVEL RING



Ceny przekłucia pępka wahają się w granicach 120- 160 zł.

Na koniec po raz kolejny pragnę ostrzec przed nieprofesjonalnymi „kosmetyczkami”, które nie znając się na fachu i posiadając jedynie papierek ukończenia 1-dniowego kursu piercingu, i tym samym nie mając żadnej wiedzy, usilnie próbują trudzić się fachem piercingu zdzierając pieniądze z nieświadomych klientów i wykonując przekłucie w sposób nieprawidłowy.
Już niedługo umieszczę notkę na temat ryzyka przekłuwania się u kosmetyczki, tudzież przekłuwania samego siebie w domu. Postaram się dołączyć również parę zdjęć tych niewątpliwie nieudanych eksperymentów…
Pamiętajcie! Jedynie w dobrym STUDIO PIERCINGU zostaniecie przekłuci w sposób profesjonalny i nie budzący żadnych zastrzeżeń ;)

Kolczyk we brwi

Następne miejsce na kolczyk- brew. 


SPOSÓB PRZEKŁUWANIA: Brew przekłuwa się najczęściej w jeden określony sposób- na jej zewnętrznym skraju, u góry. Wbrew pozorom nie są to jednak wszystkie z możliwych przekłuć. Za granicą często dokonuje się również piercingu dolnej partii oka, u nas w Polsce ten kolczyk jest jednak rzadko spotykany. Sposób przekłuwania można zobaczyć na stronie Studia Dereniowa. Słownie? Więc:

1. Piercemen dezynfekuje brew i jej okolice oraz zaznacza miejsce przekłucia
2. Fałd skóry zostaje chwycony „szczypcami”
3. W środek „szczypiec” zostaje wbita igła
4. Kolczyk zostaje założony, a kulki zakręcone/kółko zaciśnięte


CZAS GOJENIA: Brew będąc szczególnie narażoną na bakterie, wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Czas gojenia zależy tylko od tego, czy rana będzie utrzymywana w czystości- standardowo wynosi on od 1,5 do 2 miesięcy. 


PIELĘGNACJA: Biologicznym zadaniem brwi jest zatrzymywaniem spadajacego kurzu, który mógłby dostać się do oczu. To właśnie dlatego brud dostaje sie do rany. Brew najbardziej narażona jest na zabrudzenie i urazy mechaniczne podczas snu. Wówczas nie możesz kontrolować swoich ruchów tak, aby nie urazić nowo przekłutego miejsca. Zdarza się czasem, ze w przeciągu 1-2 dni brew może napuchnąć i przybrać lekko sinawy kolor, ale jest to bardzo rzadki objaw i nie należy z tego powodu zbytnio panikować.Jeżeli jednak opuchlizna będzie się utrzymywała a siny kolor nie zniknie koniecznie udaj się do lekarza!!!
Aby skutecznie pielęgnować brew :

1. Przekłute miejsce myj dwa razy dziennie wacikiem nasączonym letnią wodą z mydłem - zaraz po przekłuciu przez kilka dni, powinieneś myć ją częściej- co około 2-3 godziny.
2. Po dokładnym umyciu rany przepłucz okolice kolca solą fizjologiczną, tak, aby cała dziurka była nią w środku nasączona i delikatnie poruszaj kolcem ok. 6-8 razy.
3. Miejsce przekłucia smaruj dwa razy dziennie maściami Tribiotic, lub Neomycyna(niestety, ta druga dostępna jest tylko na receptę ;()


ABY ZAPOBIEC INFEKCJI: Ryzyko infekcji, tak jak w wypadku ucha jest stosunkowo duże. Aby ograniczyć je do minimum:

1. Nie baw się i nie dotykaj kolca brudnymi rękami. Najlepiej zrobisz, jeżeli przez pierwszy miesiąc będziesz dotykał go jedynie podczas czyszczenia, uprzednio myjąc ręce mydłem antybakteryjnym np. Provon.
2. Twarz po umyciu wycieraj z wielką ostrożnością jednorazowym ręcznikiem „wklepując” go w skórę”. Staraj się omijać okolice przekłucia.
3. Nie dopuść, by do rany dostały się kosmetyki!
4. Szczególnie dbaj o czystość pościeli, a zwłaszcza poduszek- zmieniając często poszewki na czyste, wówczas rana szybciej się zagoi :)
5. Postaraj się spać po przeciwnej stronie twarzy, tak żeby zapobiec ewentualnym urazom mechanicznym kolczyka
6. Do czasu całkowitego zagojenia rany nie chodź na basen/saune/solarium. Jeżeli jest jednal taka potrzeba, w przypadku basenu pod żadnym pozorem nie zanurzaj głowy w wodzie- jest to miejsce publiczne- chodząc tam sam prosisz się o infekcję!
7. Nie wyjmuj kolczyka przez przynajmniej 6 m-cy od chwili przekłucia. Najlepiej zostawić go na rok żeby doprowadzić do jego "umocnienia"

A oto przykłady przekłucia brwi: 

STANDARD EYEBROW


EYEBROW RING ( w wypadku tego kolca, zakłada się kółko o „rozmiar” większe, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia opuchlizny- zbyt małe kółko może zacząć wżynać się w skórę i boleśnie ją ranić)


HORIZONTAL EYEBROW


ANTI EYEBROW


Koszt przekłucia brwi waha się w granicach 100-140 zł. 

Na koniec przypomnę tylko, żeby nie decydować się pochopnie na kolca we brwi- blizny po jego wyjęciu zostaną na całe życie. Nie każdemu to przeszkadza, ale zdarzają się osoby, które pod wpływem emocji decydują się na kolec, po to by za pół roku go wyjąć i potem żałować „zniszczonego ciała”. Czasami lepiej wystawić się na roczną próbę, i sprawdzić, czy wytrzyma się w swoim postanowieniu przekłucia, niż potem przeklinać się za porywczość ;)

Kolczyk w uchu

Chyba każda dziewczyna posiada taki kolczyk. Przekłucie ucha jest bardzo popularne, nawet wśród mężczyzn :p 


SPOSÓB PRZEKŁUWANIA: Ucho nie ma żadnych „wyznaczonych” miejsc przekłuwania. Wszystko zależy tu od naszej wyobraźni. Ponadto jest tyle rodzajów kolczyków, ile miejsc przekłuć. Na początku opiszę procedurę, która przebiega w wypadku każdego przekłucia, następnie, na dole notki znajdą się szczegółowe informacje na temat ważniejszych typów przekłuć. 

1. Piercemen zaznacza miejsce przekłucia
2. Zaciska „szczypce” na naszym uchu
3. W środek „szczypiec wbija igłę.
4. Kolczyk zostaje włożony
5. Kółeczko zostaje zaciśnięte/Kulki zostają dokręcone

CZAS GOJENIA: Czas gojenia jest uzależniony od miejsca przekłucia. Może wahać się od miesiąca(miękka partia ucha), do nawet roku(tunele). Ponadto jest to bardzo indywidualna sprawa i u każdego czas gojenia jest inny. Szczegółowy standardowy czas potrzebny na zagojenie poszczególnych kolczyków zostanie opisany na dole notki, pod każdym z typów ;)

PIELĘGNACJA: Pochopnie przyjęło się, że uszy goją się najłatwiej i najkrócej. Jak już jednak napisałam, nic bardziej mylnego! Uszy są najbardziej narażone na podrażnienia- mróz, słońce, szarpanie, obijanie, od innych części ciała, dlatego należy dbać o nie szczególnie

1. Po przekłuciu może pojawić się opuchlizna, dlatego na początku piercemen zakłada większe kolczyki.
2. Przekłute miejsce przez pierwsze dni po przekłuciu- najlepiej przez około tydzień należy przemywać ciepłą wodą z mydłem, co 2-3 godziny. Potem, gdy rana będzie już trochę zagojona należy zmienić tą częstotliwość do około 2 razy dziennie.
3. Dwa razy dziennie, ( na początku częściej) przekłute miejsce należy smarować maścią Neomycyna, lub Tribiotic( ta pierwsza, niestety tylko na receptę ;()
4. Podczas smarowania poruszaj delikatnie kolcami.

ABY ZAPOBIEC INFEKCJI: Ryzyko infekcji ucha jest stosunkowo duże. Aby ograniczyć je do minimum:

1. Myj dokładnie ręce mydłem antybakteryjnym (np. Provon) przed dotknięciem kolców
2. Nie dotykaj za często biżuterii i nie baw się nią w okresie gojenia
3. Uważaj na włosy, aby nie dotykały kolczyka i nie plątały się w niego! Najlepiej spinać je spinką, lub robić kucyk
4. Przy zdejmowaniu ubrań uważaj żeby nie zahaczyć nimi o kolczyk
5. Myj głowę, pod letnią wodą.
6. Nie doprowadź do kontaktu kolca z kosmetykami !

A oto przykłady przekłucia ucha (i bardziej szczegółowe informację):

STANDARD LOBE 


INDUSTRIAL



HELIX 


TRAUGUS


FORWORD HELIX


VERTICAL TRAUGUS


ANTI HELIX(SUNG) (


ANTI TRAUGUS 


ROOK 


CONCH


DAITH 


Na koniec tylko przypomnę, że PIERCINGU dokonuje się jedynie w PROFESJONALNYM STUDIO PIERCINGU. Kolczyki, które wykonują kosmetyczki piercingiem NIE są. 


CENY PRZEKŁUCIA UCHA WAHAJĄ SIĘ W GRANICACH – 60-120 zł :)




Chcę sobie zrobić drugą dziurkę. Każdy z tych kolczyków wygląda wg mnie fajnie, ale... co za dużo to nie zdrowo. 


A o tym co uważacie? 



Kolczyk w nosie

Przekłuwamy dalej- tym razem nos. 


SPOSÓB PRZEKŁUWANIA: Nos przekłuwa się zazwyczaj w dwóch miejscach. Są nimi- przegroda nosowa i płatek chrząstki nosa (to właśnie ten jest najbardziej popularny).Ponadto kolczyk można wsadzić jeszcze na czubku nosa, lub na samej jego górze pomiędzy oczami. Sposób przekłuwania najlepiej zobaczyć na stronie Studia Dereniowa. Słownie? Tak więc:

W wypadku chrząstki nosa:
1. Po zdezynfekowaniu miejsca przekłucia do dziurki nosa zostaje włoży koreczek z waty.
2. Piercemen w uprzednio zaznaczonym miejscu wbija igłę.
3. Igła przechodzi przez koreczek i wypycha go automatycznie z nosa 
4. Piercemen zakłada kolczyk. Najczęściej spotykane kolczyki to taki które są lekko wygięte od strony wewnętrznej, jednak bywają również i takie zakręcane na kulkę.

W wypadku przegrody nosowej:
1. Po zdezynfekowaniu miejsca przekłucia piercemen nakłada „szczypce” na przegrodę nosową.
2. Igła zostaje wbita w środek kleszczy
3. Kolczyk zostaje założony. Jest to zazwyczaj kółeczko, czasami spotyka się również sztyfty.


CZAS GOJENIA: Nozdrza goją się około 2-3 miesięcy, natomiast przegroda nosowa około 4 do 8 tygodni. Biżuterii nie powinno wyjmować się przez okres pół roku lub nawet roku żeby doprowadzić do jej całkowitego „umocnienia”

PIELĘGNACJA: Przede wszystkim tak jak przy każdym kolczyku najważniejszą rzeczą jest sprawa właściwej higieny i pielęgnacji kolca i miejsca przekłucia. Nie należy z kolei przesadzać z pielęgnacją, ponieważ to również, tak samo jak jej niedomiar może prowadzić do problemów. Tak więc:
1. Dokładnie myj miejsce przekłucia raz dziennie. Używaj najlepiej mydła antybakteryjnego np. Provon.
2. Myj ręce i pamiętaj, aby nie dotykać miejsca przekłucia, ani kolczyka niemytymi rękami.
3. Do mycia używaj bawełnianego wacika i ciepłej bieżącej wody. Z tą pomocą usuń zaschniętą substancję, która może gromadzić się wokół kolca. Następnie nanieś środek czyszczący na kolec i poruszaj nim około 6-8 razy w górę i w dół. Pozostaw mydło na około 3-4 minuty, następnie obmyj miejsce przekłucia ponownie poruszając kolczykiem. Pozostawienie środka czyszczącego na kolcu lub w jego pobliżu może prowadzić do infekcji.
4. Każdego wieczora usuwaj zakrzepniętą wydzielinę, która gromadzi się wokół kolczyka
5. Możesz używać również roztworu soli morskiej psikając nią miejsce przekłucia przez około 10 minut.
6. Ponadto miejsce przekłucia smaruj 2 razy dziennie maściami Tribiotic, lub Neomycyna(to jest na receptę)


ABY ZAPOBIEC INFEKCJI: Po pierwsze ważną rzeczą, jak już zostało powiedziane, jest bezwzględne przestrzeganie higieny, ale również nie przesadzanie z nią. Ponadto:
1. Nie dotykaj często biżuterii
2. Nie pozwalaj innym jej dotykać
3. Uważaj aby makijaż nie dostał się do miejsca przekłucia, ponieważ może prowadzić to do infekcji
4. Nie usuwaj biżuterii w okresie gojenia.
5. Nie „namaczaj” kolca przez około 2-3 tygodnie, a także nie wystawiaj jej na działanie zbyt silnych promieni słonecznych. Jednym słowem, zero basenu, sauny, solarium etc.


Czasem po przekłuci chrząstki wokół miejsca przekłucia mogą pojawić się grudki. Jeżeli zobaczysz takie zjawisko skontaktuj się ze swoim piercemenem. Ponadto, w wypadku kataru kolczyka nie trzeba usuwać, wystarczy jedynie przemywać go ciepłą wodą kilka razy dziennie.

A oto przykłady przekłucia nosa:

STANDARD NOSTRIL


SEPTUM


BRIDGE


NASALLANG


VERTICAL BRIDGE



Koszt przekłucia nosa waha się w granicach 100-160 zł.




Mi osobiście malutki diamencik typu STANDARD NOSTRIL się podoba ;) 

Kolczyk w języku

No to zaczynamy od języka. Miejsce na kolczyk dosyć popularne, nikogo raczej nie dziwi ani nie zaskakuje ;p 


Przekłucie każdego miejsca powinno odbywać się w warunkach sterylnych i higienicznych. Kolczyk przed przekłuciem musi zostać wysterylizowany, podobnie jak wszelkie narzędzia, którymi posługiwał się będzie piercemen. Do przekłuwania służą jednorazowe igły, „szczypce” podtrzymujące przekłuwany język i niekiedy koreczki z waty podtrzymujące igły. Piercemen powinien mieć jednorazowe rękawiczki i tylko w nich powinien dotykać przekłuwanego miejsca. Ważna jest również dezynfekcja naszego ucha/brwi/nosa/pępka/języka etc ;)

SPOSÓB PRZEKŁUWANIA: najlepiej zobaczyć na stronie Studia Dereniowa. Słownie? Tak więc:
1. Wyciągamy język
2. Język zostaje chwycony „szczypcami”
3. W otwór „szczypiec” zostaje wbita igła
4. Kolczyk zostaje włożony
5. Dolna kulka zostaje zakręcona 

CZAS GOJENIA: Opuchlizna na języku pojawia się zazwyczaj na drugi dzień po przekłuciu i utrzymuje około 3-4 dni. Pierwsze dwa dni są najgorsze, ciężko jest mówić, jeść, a nawet pić. Po dwóch tygodniach, kiedy opuchlizna zniknie całkowicie można zmienić kolczyk na krótszy. Natomiast okres całkowitego gojenia wynosi od 6 do 8 tygodni. Kolczyk nie może być usunięty przez pół roku, a najlepiej zostawić go w spokoju na okres 12 miesięcy na czas tzw. całkowitego „umocnienia” 

PIELĘGNACJA: Od samego początku o kolec w języku trzeba bardzo dbać. Wprawdzie ryzyko zakażenia jest minimalne, z uwagi na substancje w naszej ślinie, które zabijają bakterie, aczkolwiek lepiej dmuchać na zimne ;).
1. Pierwsze dni po przekłuciu najlepiej jeść małe i rozdrobnione porcje, a już na pewno w zupełności ograniczyć ostre jedzenie. 
2. Nie należy pić gorących napojów- kawa/herbata, ponieważ zwiększy to opuchliznę
3. Można za to bez przeszkód pić zimne napoje- dobrze by było, gdyby była to zwykła woda ( byleby nie przez słomkę).
4. Warto przygotować sobie rumianek i pić jego schłodzony wywar- zmniejszy to opuchliznę
5. Poza tym bardzo dobry rozwiązaniem są zwykłe kostki lodu, lub zamrożony rumianek w kostkach, które wkładamy do ust i pozwalamy się im rozpuścić ;). Również zmniejsza to opuchliznę
6. Usta płuczemy kilka razy dziennie roztworem soli morskiej- przez około 30-60sek.
7. Do płukania możemy stosować również rumianek lub bardzo dobre środki bakteriobójcze i zmniejszające opuchliznę: BIOTENE(z tego co wiem, chyba nie jest dostępny w Polsce :() oraz CORSODYL( to można dostać bez przeszkód)
8. Poza tym łagodnie masujemy język (rano i wieczorem) miękką szczoteczką do zębów

ABY ZAPOBIEC INFEKCJI: Jak już mówiłam ryzyko zakażenia jest minimalne, ale zawsze jest. Dlatego aby jeszcze bardziej je ograniczyć:
1. Unikaj kontaktów oralnych, co najmniej 4 tygodnie ( żadnego całowania z języczkiem i seksu oralnego ;()
2. Nie baw się piercingiem na zewnątrz jamy ustnej przez co najmniej miesiąc.
3. Ogranicz spożywanie ciepłych napojów, alkoholu ;( i tytoniu ;( przez pierwszy tydzień po przekłuciu.
4. W okresie gojenia nie baw się piercingiem- również wlicza się w to łapanie kolca ustami, uderzanie nim o zęby itd.- zwiększy to jedynie opuchliznę.
5. Lepiej otworzyć usta żeby zaprezentować biżuterię niż wystawiać język
W okresie gojenia może pojawić się biaława wydzielina- nie powinno Cię to niepokoić-są to martw komórki, które wydostają się na zewnątrz. Również mrowienie na języku nie powinno być powodem Twoich rozterek. Jeżeli natomiast wydzielina stanie się żołta lub zielona, natychmiast skontaktuj się z lekarzem!!!


Na początku w język zostaje włożona sztanga, dłuższa niż potrzebna, z uwagi na opuchliznę, która raczej na pewno się pojawi. Po dwóch tygodniach sztangę można zmienić na krótszą. 
Są różne typy kolców w języku. Przedstawiam poniżej parę z nich:

STANDARD TONGUE:


DOUBLE TOUNGE:


HORIZONTAL TOUNGE:


VENOM:


TONGUE RELATED:


Koszt przekłucia języka waha się w granicach 100-160 zł.

A ktoś z Was ma może kolczyk w języku albo zamierza sobie zrobić?